#Vlagyimir Putyin

Putyin erőt mutat, de egyre jobban fáj neki
 

Putyin erőt mutat, de egyre jobban fáj neki

Az Ukrajnához tartozó Krím 2014-es elfoglalása, majd az amerikai elnökválasztásba való állítólagos beavatkozás és a márciusi dél-angliai Szkripal-merénylet miatt a Nyugat sorra lépteti életbe az Oroszország elleni szankciókat. Bár a hétköznapokban – legalábbis a nagyvárosokban – alig lehet észrevenni a büntetőintézkedések hatását, hosszabb távon sokba kerülhetnek Vlagyimir Putyin országának.









Helló, Szása! Megszaporodtak az oroszbarát húzásaink
 

Helló, Szása! Megszaporodtak az oroszbarát húzásaink

Gruevszki-ügy, fegyverkereskedők kiadása, Oroszország békén hagyása a kiújult ukrán válság kapcsán – több oroszbarát lépésünk volt mostanában, amire jutott egy Amerika-ellenes is: a kormány nem egyezett meg a CEU-val. Ez már a végső szakítás a nyugati orientációval?

Dercsényi Dávid Dercsényi Dávid








Nem hiányzik Putyinnak 800 milliárd euró?
 

Nem hiányzik Putyinnak 800 milliárd euró?

„Óriási összegeket mostunk tisztára, melyek jórészt Oroszországból érkeztek” – vallotta Koppenhágában a parlament előtt a Danske bank baltikumi exfőnöke, aki lerántotta a leplet az eddigi legnagyobb pénzmosási botrányról, mely legalább annyira kínos Putyin elnöknek, mint azoknak a nagy nyugati bankoknak, melyek részt vettek benne.

Lengyel Miklós Lengyel Miklós


Kaszparov: Magyarország egyértelműen ügynöke Oroszországnak
 

Kaszparov: Magyarország egyértelműen ügynöke Oroszországnak

A világ egyik legnagyobb technológiai konferenciáján, a Lisszabonban megrendezett Web Summiton vett részt munkatársunk a politikai aktivistaként is ismert Garri Kaszparov sakknagymesterrel, korábbi világbajnokkal folytatott csoportos háttérbeszélgetésen. A távolabbi jövőnk és a jövő májusi európai parlamenti választások miatt egyaránt aggódó Kaszparov a HVG kérdéseire is válaszolt. Azt mondja, Putyin a kibertérben nyerésre áll.

Szauer Tamás Szauer Tamás